Ako viazať kravatu

Viazanie kravaty ako na to?

Viazanie kravaty ako na to?

Mnoho mužov si často vie uviazať iba jeden uzol na kravate a použije ho pri všetkých príležitostiach a košeliach.

Či už je to košeľa s golierom na gombíky alebo si dá kravatu na košeľu so žraločím golierom. Vždy použije jeden naučený spôsob viazania kravaty.

Tiež je veľmi dôležité brať do úvahy materiál a strih z akého je kravata vyrobená. Je veľký rozdile v tom či máte v pláne dať si na krk jemnú elegantnú hodvábnu kravatu, alebo uprednostníte ležérnu vlnenú alebo štrikovanú kravatu.

V neposlednom rade je veľmi dôležité brať do úvahy aj Vašu postavu. Na veľkej a mohutnej postave určite vynikne masívny Windsorský uzol uviazaný na tažkej elegantnej kravate a nie iba "úzke lanko" zavesené na krku.  

Tiež opačne na útlejšej postave veľký masívny uzol úplne "potlačí" črty a samotnú postavu majiteľa. Tu sa skôr hodí úzka kravata s jednoduchým, ale zároveň elegantným uzlom ako napríklad uzol Princ Albert.

Vo všeobecnosti platí, že elegantný uzol na kravate záleží od Materiálu z akého je kravata vyrobená, od tvaru a typu goliera na košeli, ktorú chcete použiť, dĺžky kravaty, a veľkosti hornej časti tela a obvodu krku majiteľa.

Pre všetky požiadavky existuje ten správny uzol. Je však dôležité nájsť si ten pravý,ktorý vyhovuje práve nám.

Existuje viac ako 100 druhov uzlov a spôsobov viazania kravaty.

My sme pre Vás vybrali 5 najrozšírenejších a najuniverzálnejších spôsobov na viazanie kravaty. Tento malý prehľad by Vám mohol pomôcť naučiť sa viazať kravatu.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

*