Písmeno A

Akryl

Akryl - ľahká tkaná alebo pletená látka, ktorá bola vyvinutá ako náhrada vlny. Má sklon elektrizovať. Používa sa najmä na výrobu športových odevov.

V súčastnosti sa akrylové vlákna využívajú aj pri výrobe pletacích priadzí

Alpaca

Alpaca

ALPACA vlna - Je známa ako tkanina bohov v Inckej ríši.

Vlákno z alpaky bolo považované za symbol vysokého sociálneho postavenia a veľmi žiadúcej komodity.

Peruánska vlna z alpaky je vzácnejšia ako kašmír. Lamy, alpaky, huanacos a vicuñas boli domestikované starými peruánmi pred tisíckami rokov.

Väčšie a silnejšie lamy sa používali ako ťažné zvieratá, zatiaľ čo menšie, našuchorené alpaky sa používali výhradne pre svoje cenené vlákno.

Alpaka je mimoriadne jemná a skutočne dutá, produkuje mäkké, ľahké a izolačné vlákno, ktoré je dodnes neoddeliteľnou súčasťou andského života. Neobsahuje lanolín, preto je hypoalergénna.

Existujú dva druhy alpaky: Huyacaya (ktorá produkuje husté, mäkké, kučeravé vlákno) a Suri (s hodvábnymi zámkami podobnými ceruzke, podobné dredom, ale bez matných vlákien). „Baby alpaka" sa vzťahuje na najjemnejšie vlíkna alpaky.

Duté vlákno sa výborne farbí efektívnejšie ako väčšina ostatných vlákien.

Z vlákien Alpaky sa vyrábajú niektoré z najjemnejších a žiarivo zdobených odevov na svete.

Prírodné farby alpaky ponúkajú viac ako 40 farebných odtieňov - od slonovinovej až po čiernu, sivú a hnedú.

Aplikácia

Aplikácia

Aplikácia (alebo vsadka) - technika zdobenia, pomocou ktorej sa na odev našíva alebo lepí iná látka, kamienky, trblietky, flitre a pod.

Pri používaní aplikácií sa zvyčajne na odev používa (Aplikuje) farebne odlišný materiál (látka, výšivka, kamienky apod).

Aplikáciou sa ozdobuje dámske, detské ale aj pánske oblečenie. Aplikáciu môžeme tiež využiť na "prekrytie" problematických miest na odeve, ktoré sa nám nepáčia, alebo tiež ako pomoc napr. pri roztrhnutí, predratí a pod.

V našej ponuke nájdete aplikácie aj ako nažehľovačky, alebo nášivky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

*